Często zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące aparatów słuchowych, aplikacji i akcesoriów wszystkich naszych produktów i usług.
Oto najczęściej zadawane pytania przez naszych pacjentów:

Czy muszę już nosić aparat?

Na podstawie wykonanych przez protetyka słuchu badań dowiesz się o stopniu uszkodzenia słuchu, otrzymasz szczegółowe informacje oraz zalecenia od lekarza laryngologa. W przypadku zmian kwalifikujących do protezowania w aparat słuchowy zostanie przedstawiona optymalna oferta zakupu urządzenia.

Ilę muszę dopłacić do aparatu?

Na podstawie zebranego wywiadu określimy Twoje potrzeby co do wyboru odpowiedniego urządzenia. Przedstawimy ofertę zakupu oraz zaproponujemy a także uwzględnimy możliwe do otrzymania dofinansowania w celu pomniejszenia ewentualnego udziału własnego w zakupie aparatu słuchowego.

Czy muszę nosić aparaty cały czas?

W przypadku rehabilitacji narządu słuchu ważne jest jego częste pobudzanie do pracy. Systematycznie noszony aparat słuchowy stymuluje części ucha co przyczynia się do jego ciągłego działania a co za tym idzie utrzymania drożności przekazu między uchem a mózgiem.

Czy aparat słuchowy zlikwiduje moje szumy uszne?

Nowoczesne aparaty słuchowe posiadają w swojej budowie rozwiązania umożliwiające protetykowi słuchu podjęcie działań idących w stronę zmniejszenia występującego problemu jakim jest szum. Odpowiednia diagnostyka pacjenta i wprowadzone do aparatu informacje mogą przyczynić się do poprawienia jakości życia osoby z problemem szumów usznych.

Kto będzie wymieniał baterię w moim aparacie słuchowym?

Aparat słuchowy to urządzenie przemyślane po kątem każdego pacjenta, konstrukcja urządzenia, oraz jego obsługa jest bardzo uproszczona co przyczynia się bezproblemowej wymiany baterii przez użytkownika.

Jak długo wystarcza bateria w aparacie słuchowym?

W zależności od rodzaju budowy aparatu słuchowego można rozróżnić kilka wielkości baterii, które swoją pojemnością umożliwiają dłuższe lub krótsze funkcjonowanie posiadanego aparatu słuchowego. Rozpiętość działania to do 5 dni przypadku najmniejszych aparatów wewnątrzusznych lub do 14 dni w przypadku aparatów zausznych.

Czy mogę ładować baterię?

Bateria to bezobsługowe ogniwo zasilania jednorazowego użytku.
Alternatywą na okresową wymianę baterii są ładowalne aparaty słuchowe które swoimi rozwiązaniami uproszczają obsługę urządzenia, oraz pozwalają dbać o środowisko.

Jaka jest gwarancja na mój aparat słuchowy?

Indywidualne umowy z dystrybutorami pozwalają naszej firmie na udzielenie gwarancji od 36 do 48 miesięcy w zależności od producenta urządzenia. Pamiętaj że nawet po upływie gwarancji znajdziesz u nas pomoc w zakresie ewentualnej naprawy lub serwisowania aparatu słuchowego.

Jak mam dbać o aparat słuchowy?

Przy zakupie urządzenia każdy pacjent otrzymuje szereg informacji oraz materiałów z zakresu pielęgnacji i prawidłowego użytkowania zakupionego aparatu słuchowego. Odpowiedni zakup dobranych akcesoriów z oferty naszej firmy wspomagany broszurami informacyjnymi pozwoli na uniknięcie przykrych niespodzianek związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem zakupionego urządzenia.

Skorzystaj z naszych usług

Skontaktuj się z Nami